mathriders-teacher-trainersNauka matematyki najczęściej kojarzy się dzieciom z zapamiętaniem całej tabliczki mnożenia oraz mnóstwa regułek i ciągłego ich powtarzania. Już po kilku typowych szkolnych lekcjach wiele dzieci zupełnie zniechęca się do matematyki na całe życie, a błędy popełnione przez nauczycieli na wczesnych etapach edukacji matematycznej (najczęściej polegają one na poddawaniu w wątpliwość zdolności dzieci oraz na wprowadzaniu stresowej atmosfery) są dość trudne do naprawienia w późniejszym czasie.
benjamin pollocks toy shop interiorDzieci są istotami, które wymagają ze strony dorosłych szczególnego podejścia. Jasne że dziecko można zastraszyć lub zmusić do czegoś, ale nie o to chodzi. Chodzi raczej o to, żeby dziecko przekonać, wytłumaczyć w przystępny sposób i na tyle logicznie żeby zrozumiało. Jeśli zrozumie to cel został osiągnięty. Najlepiej jednak, jeśli dziecko uczy się pojmować zjawiska i rozumieć rzeczy za pomocą zabawy. Rynek zabawek i gier różnego typu jest bardzo rozwinięty. Sklepów tych stacjonarnych oraz internetowych z zabawkami jest bardzo dużo. Co więc warto wiedzieć przed założeniem sklepu? Oto kilka wskazówek: