dzienBAJKIDZIEŃ BAJKI

STRACHY NA LACHY – OSWAJAMY ŚWIAT
13 września 2015 r. w godz. 15.00-19.00

Ośrodek Kultury Ochoty wspólnie z Urzędem Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy mają ogromną przyjemność zaprosić Państwa do współpracy patronackiej nad siódmą edycją imprezy rodzinnej DZIEŃ BAJKI. Tym razem tematem imprezy będą Strachy na lachy- oswajamy świat.

Dzień Bajki to wydarzenie artystyczne, łączące w sobie działania z różnych dziedzin twórczości, ma na celu popularyzację bajki jako formy literackiej, pobudzenie uczestników do twórczych działań, tworzenie pozytywnych relacji między dziećmi i dorosłymi przez wspólną zabawę.

Baśnie, bajki - koją, leczą, rozwiązują problemy. Istnieją w każdym kręgu kulturowym, są swojego rodzaju kluczem, należą do kanonu kultury światowej. Od dawna nazywano je literaturą pocieszenia. Alegoryczność, konwencja konstruująca świat na poły realny, na poły fantastyczny tworzy rzeczywistość najbliższą rozumieniu dziecka. Ale bajki przynoszą ulgę i pokrzepienie również dorosłym.

 

 

 

PROGRAM

Warsztaty artystyczne

Na skwerze w kilkunastu miejscach zostaną zaaranżowane miejsca, gdzie będą prowadzone różnego rodzaju działania dla dzieci i dorosłych, m.in.: warsztaty twórcze, happeningi plastyczne, działania teatralne, animacje m.in.

• warsztaty plastyczne przygotowane przez Magazyn Sztuk, filię OKO

• warsztaty cyrkowe

• szczudlarze

• nauka chodzenia na małych szczudłach

• szarfy z krepiny

• nauka żonglowania

• diabolo

• zwierzątka z długich balonów

• wielkie bańki

• piłeczki z ryżu

• warsztaty ceramiczne, przygotowane przez Pracownię Ceramiki „Angoba”, filię OKO

• warsztaty twórcze przygotowane przez Klub Seniora „Baśniowa”, filię OKO

• Warsztaty artystyczne (teatr lalkowy) przygotowane przez Dzielnicowy Klub Seniora „Ochota”, filię OKO

• „Oswajamy dźwięki” - warsztaty muzyczne, tworzenie instrumentów muzycznych, zabawy dźwiękiem. Instruktorzy: Bogdan Kupisiewicz, Mariusz Puchłowski

• „Oswajamy kulturę” – stoisko promocyjne Ośrodka Kultury Ochoty

 

Na scenie

Teatr KLINIKA LALEK (Wrocław)

- zaprezentuje spektakl „Księga Gór”. Jest to abstrakcyjna opera lalkowa z dużymi figurami, ciekawymi lalami, instalacjami i aktorami w maskach, dla dzieci i dorosłych, do muzyki
i pieśni Andrzeja Szymańskiego. Scenografia i lalki autorstwa Zbigniewa Roszkowskiego, koncepcja i reżyseria - Wiktor Wiktorczyk.

Teatr PINEZKA (Gdańsk)

- zaprezentuje spektakl plenerowy pt. Strach na wróble szuka wróbla- z maskami
i marionetkami, z intarakcjami z publicznością i paradą na szczudłach.

Świetna zabawa dla widzów w każdym wieku.

Piotr Boruta - „Świat wg Czochera” - spotkanie z brzuchomówcą.

- improwizowana próba spektaklu, który nigdy nie będzie miał oficjalnej premiery, bowiem rutyna niszczy zdrowy śmiech i spontaniczne reakcje, a właśnie one są gwarancją dobrej zabawy i podstawą poczucia humoru. W spektaklu, poza słowem i muzyką, znajdą się żonglerka, pantomima, piosenka, iluzja, konkursy.

Bal Strachów I Duchów - dzieci w strojach z papieru i koralików.

- Orszak - Duch Ekologii, Duch Sportu, Duch Uśmiechu, Duch Tańca, Duch Muzyki, Duch Historii, Duch Radości, „W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch”.

Parada, pokaz mody z DUCHEM CZASU oraz wybory DUCHA I DUCHOWEJ BALU.

Muzyka podczas parady - PAVANA z baletu Romeo i Julia

Gospodarzem imprezy będzie Maciej Gąsiorek- aktor związany z ,,Teatrem na Targówku

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa