zdjecie 2Istnieje kilka sposobów na pomoc osieroconym dzieciom. Wbrew pozorom darowizna nie jest jedynym wariantem. Pomagać możesz także wtedy, gdy nie masz nadprogramowych środków finansowych, ale czujesz potrzebę niesienia pomocy. Sprawdź, co możesz zrobić dla innych.
 

To zadanie dla osób, które mają predyspozycje psychiczne i są sprawne fizycznie na tyle, by otoczyć opieką osierocone dzieci. W tym celu rodzic zastępczy przechodzi proces rekrutacji i musi być gotowy do zamieszkania na jednym z osiedli domów stowarzyszenia. Za pracę wychowawcy wypłacane jest wynagrodzenie. Nie ma znaczenia, czy jesteś singlem, czy masz własne dzieci, ale musisz pozytywnie wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i przejść szkolenie przygotowujące do pełnienia roli wychowawcy.

Przekaż darowiznę dla Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce

Jeśli masz w sobie gotowość do niesienia pomocy osieroconym dzieciom, ale nie czujesz się na siłach, by zostać rodzicem zastępczym, możesz wspomóc działalność stowarzyszenia, przekazując darowiznę. Nie muszą to być twoje prywatne pieniądze, żeby pomóc wystarczy chcieć, nawet jeżeli samemu posiada się niewiele. Jeśli ktoś z twoich bliskich planuje ślub, możesz zaproponować, by zamiast kwiatów od gości (które i tak zwiędną, gdy para młoda uda się w podróż poślubną) zorganizować zbiórkę na wybrane stowarzyszenie non-profit. Darowizna może być przekazana poprzez dokonanie przelewu na konto stowarzyszenia.

Przekaż 1% swojego podatku Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce

Nie przekazuj 1% swojego podatku przypadkowemu stowarzyszeniu. Niech to będzie przemyślana decyzja. Dzieci są bezbronne wobec okrucieństwa dorosłych, jednak pierwsze lata spędzone w dysfunkcyjnej rodzinie, nie muszą determinować ich przyszłości. Każde dziecko zasługuje na kochających rodziców.

Pomagaj osieroconym dzieciom, robiąc zakupy

Wybieraj w hipermarketach produkty z logo Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ten sposób jedna złotówka od każdego zakupionego produktu zostanie przekazana Stowarzyszeniu.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa