nosidlo-ergonomiczne-dla-dzieciKażdy rodzic wie, że dzieci generują sporo wydatków. Nowe ubranka, buty, zabawki, a z czasem i przybory szkolne – to nie lada wyzwanie dla naszego portfela. Wysokie ceny powodują, że niejednokrotnie zastanowimy się trzy razem przed zakupem nowego ciuszka lub kolejnej zabawki. Jak kupować, aby nie zbankrutować? Dzisiaj kilka słów o wydatkach na dziecko.
 

Używane nie znaczy gorsze

Niejednokrotnie rodzice mogą się przekonać o tym, że używane rzeczy nie są wcale gorsze od nowych. Jeśli mamy znajomych, którzy mają dzieci w podobnym wieku lub nieco starsze to wymiana ubranek jest wskazana. Pamiętajmy, że dziecko szybko rośnie, a noszone przez niego rzeczy nie zniszczą się na tyle, aby kolejny maluch nie mógł ich ubrać. Dlatego wymiany ubranek stały się bardzo popularne. Innym miejscem, w którym kupimy używane rzeczy, które będą w dobrym stanie są second handy. Cieszą się niesłabnącą popularnością. I nie trudno się dziwić! Wyszperane tam ubranka przydadzą się nie tylko do przedszkola czy na spacery, ale także na plac zabaw oraz wakacyjny wyjazd, czyli wszędzie tam, gdzie dziecko może się łatwo pobrudzić. Takie zakupy na pewno przyniosą komfort związany z oszczędnościami oraz nie będzie nam szkoda ich wyrzucić, kiedy zostaną zniszczone przez nasze pociechy.

Zakupy przez internet

Internet stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Korzystamy z niego nie tylko w pracy czy do kontaktu ze znajomymi, ale także coraz częściej robimy w nim zakupy. Popularność sklepów internetowych czy serwisów aukcyjnych stale rośnie. Nie ma się co dziwić! Często można w nich kupić ubranka czy zabawki w korzystniejszej cenie niż w sklepach stacjonarnych. To prawdziwa kopalnia okazji! Markowe produkty niejednokrotnie można dostać w niższych cenach, a wiele sklepów oferuje dodatkowe rabaty jeśli zapiszemy się np. do newslettera lub po raz pierwszy skorzystamy z zakupów w danym sklepie. Jeśli udostępnimy nasz adres mailowy, to będziemy regularnie otrzymywać informacje o promocjach, przecenach czy ofertach na otwarcie sezonu. Warto z nich korzystać. Dodatkowo wiele sklepów oferuję darmową dostawę z możliwością zwrotu, jeśli kupiony towar będzie nieodpowiedni.

Wybieraj produkty, które wystarczą na dłużej

Tak, jak w przypadku ubranek nie jest to możliwe, ponieważ dzieci szybko rosną, tak wybierając sprzęty jesteśmy w stanie kupić takie produkt, które wystarczą na dłużej i przy tym więcej zaoszczędzić. Jednym z nich będzie nosidełko ergonomiczne LennyLamb. Jest to taka grupa sprzętów, którą można nie tylko łatwo zaadaptować na potrzeby dziecka w różnym wieku, ale także łatwo odsprzedać. Przy zakupie nosidła ergonomicznego, nawet po kilku latach eksploatacji, mamy pewność, że nadal będzie ono wyglądać jak nowe i z powodzeniem może być wykorzystywane przez kolejne pokolenie. Jest to także produkt, który rośnie wraz z dzieckiem. Jeśli wybierzemy model np.: 7-22 kg, to używamy go od niemowlaka do okresu przedszkolnego.

Wybierając nosidełko warto kupić takie, które będzie dobrej jakości, z wyposażeniem adekwatnym do potrzeb najmłodszych, jak i starszych dzieci oraz będzie uwzględniać komfort i wygodę rodziców. Warto zwrócić uwagę z jakiego materiału wykonane jest nosidełko, czy posiada wypełnienie pasa biodrowego, czy ma atestowane klamry i pasy, czy posiada miękkie wypełnienie panelu przy nóżkach dziecka oraz miękki profilowany panel, który z łatwością będzie dostosowywał się do pozycji dziecka. Zagadnienia te mają istotne znaczenie nie tylko przy starszych dzieciach, których waga daje się we znaki nawet silniejszym tatusiom. Noszenie przez kilka godzin niemowlaka również wymaga nosidełka, które odciąży plecy opiekuna.

Pomysłów na ekonomiczne zakupy dla dziecka jest wiele. Ważne, żebyśmy do każdego zakupu podeszli rozsądnie i z głową. Czasami warto zrezygnować z kupna kolejnych, nowych spodenek czy bluzki na rzecz używanego ciuszka, który jakością wcale nie będzie odbiegał od nowych, markowych produktów. To samo dotyczy zabawek – ustalmy z dzieckiem zasadę, że może dostać maksymalnie dwie nowe zabawki w miesiącu, a i tak po jakimś czasie uzbiera się ich spora liczba, która szybko przestanie się mieścić w dziecięcym pokoju.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa