sala-zabaw-4Urodziny, karnawał, sylwester itp. to tylko niektóre okazje do świętowania – również dla dzieci. Nie zawsze możesz zorganizować przyjęcie u siebie, ale warto rozejrzeć się za miejscami, które takie imprezy oferują.
 

Dzieci są pełne energii i chętne do zabawy. Pewnie niekiedy sama zastanawiasz się skąd tyle energii czerpie Twoja córka czy syn. Popołudnia spędzone w gronie rówieśników dają mnóstwo atrakcji. Te niesamowite wrażenie to coś, na co zasługuje każdy maluch. Jeśli nie możesz samodzielnie zorganizować takiej zabawy. Nie pozwalają na to warunki mieszkaniowe czy tez cierpisz na brak czasu – warto rozejrzeć się za wyborem odpowiedniej sali zabaw. Jest to przydatne, zwłaszcza wtedy, kiedy np. Twoje dziecko obchodzi urodziny i zastanawiasz się, jak zorganizujesz czas i gdzie pomieścisz gości swojego dziecka.

Sala zabawa = sposób na nudę

Najlepsza sala sprawi, że dzieci nie będą się nudziły ani przez chwilę. W takich miejscach możesz liczyć na profesjonalna obsługę animatorek. Wówczas masz pewność, że Twoje dziecko i jego goście znajdują się pod dobra opieką. Najważniejsze, aby impreza nie była nudna. Animatorki zadbają o to, aby tak się nie stało. Zorganizują fajne, atrakcyjne zabawy i konkursy. Przy wyborze sali zabaw zwróć uwagę na atrakcje, jakie czekają tam na Twoje dziecko. Zaleta takich miejsc jest to, że przebywające tam pociechy mogą korzystać ze wszystkich udogodnień sali zabaw. Oczywiste jest, że w domu nie masz możliwości zorganizowania tylu atrakcji. Weź pod uwagę, jaki jest wiek dziecka. Mniejsze dzieci zadowolą się samochodzikami, lalkami, klockami. Większe chętnie pozjeżdżają na zjeżdżalniach, zażyją „kąpieli” w basenie z piłeczkami itp. Warto również wiedzieć, że poruszanie się po skomplikowanych konstrukcjach wpłynie pozytywnie na zmysł równowagi. Pamiętaj, że przebywanie między rówieśnikami uczy Twoje dziecko komunikatywności. Sprawia się, że staje się ono bardziej pewne siebie. Z łatwością będzie nawiązywało znajomości. Poszerzy również zakres słownictwa. Uczy się przede wszystkim dzielenia i pracy w grupie. Pewne umiejętności przyniosą wymierny skutek również w przyszłości.

Zabawki kreatywne

Przy wyborze sali zabaw dla swojej pociechy, zwróć uwagę na to, jakie atrakcje oferowane są dla dzieci z poszczególnych grup wiekowych. Dobrze, aby były to zabawki edukacyjne. Pamiętaj, że to właśnie one wpływają na rozwój Twojego dziecka. Przykładem może być układanie klocków. To prosta zabawka, ale uczy działania w grupie, umiejętności współpracy, dzielenia się.

Zorganizuj własna imprezę

Twoje dziecko niebawem ma urodziny? To świetna okazja, aby urządzić je w sali zabaw. Profesjonalne animatorki zorganizują czas dzieciom, przygotują poczęstunek i udekorują salę. Jeśli Twoje dziecko pierwszy raz urządza urodziny dla kolegów i koleżanek – będzie to dla niego z pewnością dodatkowa frajda i wyzwanie. Pozwól mu na przygotowanie listy gości i choć mały wpływ na to, na to jak będą wyglądały jego urodziny.

Artykuł powstał dzięki centrum zabaw http://fiku-miku.com.pl/. Fiku-Miku posiada swoje placówki na terenie Warszawy i okolic.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa