mathriders-teacher-trainersNauka matematyki najczęściej kojarzy się dzieciom z zapamiętaniem całej tabliczki mnożenia oraz mnóstwa regułek i ciągłego ich powtarzania. Już po kilku typowych szkolnych lekcjach wiele dzieci zupełnie zniechęca się do matematyki na całe życie, a błędy popełnione przez nauczycieli na wczesnych etapach edukacji matematycznej (najczęściej polegają one na poddawaniu w wątpliwość zdolności dzieci oraz na wprowadzaniu stresowej atmosfery) są dość trudne do naprawienia w późniejszym czasie.

Istnieją jednak skuteczne sposoby na to, by nauczyć się matematyki bez zbędnego stresu i typowego dla metod szkolnych czysto pamięciowego "wkuwania". Jedną z najlepszych metod nauki matematyki w praktycznie każdej grupie wiekowej jest autorska metodologia MathRiders, opracowana przez Grupę Edukacyjną Helen Doron.

 

Matematyka według Helen Doron


Aby skutecznie nauczyć matematyki, trzeba nią przede wszystkim zainteresować - ta prosta prawda została zastosowana w praktyce przez specjalistów z Grupy Edukacyjnej Helen Doron podczas opracowywania metodologii MathRiders.


Najnowsze badania naukowe potwierdzają, że wiedzę najlepiej przyswajamy, gdy podczas nauki wykorzystujemy różne kanały percepcji (angażujemy możliwie największą liczbę zmysłów w procesie poznawczym) oraz odwołujemy się do różnych typów inteligencji (np. logicznej, motorycznej, wizualno-przestrzennej, muzyczno-rytmicznej czy interpersonalnej).

 

Specyfika szkół matematyki MathRiders


Metodologia MathRiders dla dzieci wykorzystuje różnego rodzaju gry i zabawy do tego, by wprowadzić najmłodszych w fascynujący świat matematyki. Ponieważ dzieci są w stanie koncentrować się na jednej czynności przez względnie krótki czas (średnio kilka minut), zajęcia odbywające się w Centrach Nauki MathRiders są oparte na odpowiednio zaplanowanych i dopasowanych do wieku dzieci ćwiczeniach, które odwołują się do różnych zmysłów i mechanizmów poznawczych. Dzięki temu dzieci nie nudzą się, a poznawanie zagadnień matematycznych poprzez zabawę sprawia, że wiedza "sama wchodzi do głowy".

 

Inne zalety metodologii MathRiders to:

małe grupy zajęciowe(od 4 do 8 osób), co pozwala nauczycielom poświęcać naprawdę dużo czasu każdemu dziecku. Jednocześnie taka wielkość grup pozwala na pełne wykorzystanie możliwości oferowanych przez zajęcia grupowe;

  • pozytywne wsparcie ze strony nauczycieli- w szkołach MathRiders nie ma miejsca na negatywne ocenianie i krytykę. Zamiast tych "tradycyjnych" sposobów motywacji do nauki nauczyciele MathRiders wykorzystują zasadę pozytywnego wzmocnienia, dzięki czemu osiąganie kolejnych sukcesów motywuje każdego z uczniów do dalszej pracy;
  • specjalnie opracowane materiały dydaktyczne oraz techniki nauczania, dzięki czemu nauka matematyki w szkołach MathRiders jest dobrą zabawą, której efektem jest opanowanie "królowej nauk" nawet przez dzieci mające z tym problemy w szkole.
  • Doskonała alternatywa dla korepetycji
  • W bardzo wielu przypadkach standardowe korepetycje z matematyki nie przynoszą spodziewanych efektów albo są one raczej nikłe. Wynika to z faktu, że zadania stawiane przed uczestnikami korepetycji w zasadzie nie różnią się od tego, co jest wymagane w szkole - jedyna istotna odmiana to niepodzielna uwaga korepetytora. Metodologia MathRiders natomiast zrywa ze standardowym podejściem do procesu nauczania, zachowując jednocześnie pełną kompatybilność ze szkolnymi podstawami programowymi.


Metoda Helen Doron jest stosowana w każdym Centrum Nauczania MathRiders - w Warszawie takie centra znajdują się między innymi na Bemowie, Białołęce w Wesołej, Wawrze, Ursusie i Gocławiu. Osoby chętne do zapoznania się bliżej z tą metodologią nauczania matematyki mogą skorzystać z bezpłatnej lekcji pokazowej w wybranej lokalizacji.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa