legorobotykaJuż za kilka miesięcy rozpoczną się ferie. Ferie zimowe to okres, w którym dzieci nie chodzą do szkoły, natomiast my, dorośli nie zawsze mamy możliwość zaopiekowania się naszymi pociechami. Zajęci zawodowo mieszkańcy Warszawy najczęściej oddają dziecko pod opiekę babci lub decydują się zapisać swoje dziecko na organizowane przez różne placówki półkolonie zimowe.
 

Drugi wariant może być niezwykle interesujący – zarówno dla nas jak i dla naszych pociech.  Szczególnie gdy mamy możliwość wysłania dziecka na półkolonie, w trakcie których nasz maluch będzie miał okazję nie tylko dobrze spędzić czas pod opieką wykwalifikowanych opiekunów, ale również nauczyć się czegoś. Możliwości takie dają, między innymi, półkolonie tematyczne organizowane przez placówki pozaszkolne na terenie Warszawy.

Na szczególną uwagę zasługuje tu propozycja Planety Robotów z Warszawy, organizującej letnie i zimowe półkolonie dla dzieci od ponad pięciu lat. Założyciele Planety Robotów wiedzą, że prawie każde dziecko kocha klocki Lego. My z kolei wiemy, iż nawet dorośli sięgają czasami po bardziej skomplikowane zestawy, aby móc na nowo obudzić w sobie dziecko. Podczas organizowanych przez Planetę Robotów półkolonii dla dzieci w Warszawie nasze pociechy, poza możliwością wielogodzinnej zabawy klockami Lego, będą również w stanie poznać tajniki robotyki. Pod okiem doświadczonych instruktorów będą samodzielnie budować i programować własne roboty z klocków lego. Na organizowanych przez Planetę Robotów zajęciach, dzieci mają możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu robotyki oraz zastosowania jej w tworzonych wspólnie z innymi uczestnikami półkolonii projektach z wykorzystaniem klocków Lego.

Taki sposób spędzenia wolnego czasu przez nasze dziecko podczas ferii, z całą pewnością zaowocuje w przyszłości. Nauka podstaw robotyki, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia przy konstruowaniu Lego robotów, bez wątpienia będą miały wpływ na rozwój intelektualny naszego dziecka. Być może wpłynie to na jego zainteresowania w przyszłości? Może będzie mieć to wpływ na jego edukację i karierę zawodową? Tego akurat nie wiemy, jednak możemy mieć pewność, że czas spędzony na półkoloniach tematycznych z udziałem klocków Lego oraz robotyki dla najmłodszych, będzie czasem, które nasze dziecko będzie wspominać z uśmiechem.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa