pexels-photo-1534125Usługi cateringowe są obecnie dostępne w wielu szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju. Dlaczego placówki oferują wyżywienie w formie cateringu zamiast z własnych stołówek?
 

Wielu rodziców obawia się, że usługa cateringu pogorszy jakość wyżywienia najmłodszych w przedszkolu czy w szkole. W rzeczywistości jednak catering dla szkół w Warszawie oraz w innych miejscowościach może być atrakcyjną alternatywą dla stołówek.

Dlaczego stołówek w szkołach jest coraz mniej?

Kiedyś stołówka w szkole była standardem. Teraz jednak tylko mniejszość placówek szkolnych posiada własne stołówki. To głównie większe zespoły szkół, które oferują wyżywienie dla wielu osób. Powód zamykania stołówek w szkołach jest prozaiczny – to przede wszystkim wysokie koszty ich utrzymania, a także opłaty związane z ich przystosowaniem do najnowszych wymogów i norm sanitarnych, co także pociąga ze sobą wysokie koszty. Samorządy finansujące szkoły nie są w stanie zapewnić im odpowiedniego wsparcia finansowego i w związku z tym zamykają stołówki, których prowadzenie po prostu byłoby nieopłacalne. To przekładałoby się na wyższe koszty posiłków opłacane przez rodziców, a tym samym spowodowałoby mniejsze zainteresowanie ofertą.

Catering szkolny – alternatywa dla stołówek

Wobec tego dzisiaj catering dla szkół w Warszawie oraz w wielu innych miejscowościach w całym kraju stał się tak popularny. Usługę oferują firmy cateringowe, które koncentrują się na obsłudze placówek szkolnych i przedszkolnych, ale również te, które zajmują się cateringiem podczas różnych wydarzeń. Firmy cateringowe zatrudniają wykwalifikowanych dietetyków, którzy odpowiedzialni są za przygotowywanie menu dla najmłodszych. Dania oferowane przez firmy są dopasowane do potrzeb dzieci – są zdrowe, zbilansowane, a przy tym także smaczne, kolorowe i aromatyczne. Warto też wskazać, że firmy cateringowe oferują również posiłki dla dzieci ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi, między innymi uczulonych na gluten czy laktozę. Należy również wspomnieć, że catering w szkołach nie oznacza podwyżek – ceny na ogół utrzymane są na tym samym poziomie co wyżywienie ze stołówek.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa