shutterstock 561769342Choć próbowaliście wszystkiego: ciepłych skarpet, herbaty z imbirem i cytryną, gorącej kąpieli, tranu to niestety nie udało się uciec od gorączki i przeziębienia! Pozostaje cierpliwie czekać, aż choroba odejdzie w zapomnienie, a dziecko wykuruje się w domowym zaciszu. Niestety, kiedy dziecko się nudzi, nie w smak mu dobre samopoczucie. Co zrobić, by polepszyć dziecku nastrój?
 

Choroba to najgorszy czas nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Czas spędzany w łóżku dłuży się, a dni nie wydaj się być kolorowe. Można jednak sprawić, by czas odpoczynku w czasie zimowego przeziębienia, pływał nieco bardziej przyjemnie. Wystarczy umiejętnie zapełniać czas dziecka zabawami! Oto nasz pakiet przyjemnych i rozwijających czynności!

Niech dziecko poczuje się, jak w kinie!

Współczesne projektory multimedialne dostarczają dzieciom ogromnych wrażeń. Rzut obrazu na ścianie, sprawia, że pomieszczenie przemienia się w salę kinową. Wystarczy przygotować dobry projektor multimedialny, popcorn, ciepłą herbatę i warzywne przekąski, by dziecko miało zajęcie nawet na kilka godzin. Aby czas spędzany przed takim multimedialnym obrazem był również praktyczny wystarczy dobrać do projekcji kino przygodowe lub edukacyjne. Na pewno znajdziemy coś ciekawego w ofercie.

shutterstock 526152295

Rozwiń w dziecku umiejętności plastyczne

Dzieci uwielbiają lepić w glinie, plastelinie lub masie solnej. Tę ostatnią możecie wykonać samodzielnie, a potem wymalować ją różnymi kolorami. Posągi, stworki, ramki lub inne figurki wykonane z masy solnej, nie tylko rozwiną w dziecku zmysł do projektowania 3d, ale również będą ciekawą pamiątką, którą położy na półce.

Poczytaj mi mamo!

Dzieci kochają lektury, bajki, baśnie, zwłaszcza te, które przenoszą je w zupełnie inny świat fantazji. Znajdź czas, by w czasie choroby poczytać dziecku książki, do których jeszcze nie mieliście okazji zajrzeć. Kto wie, być może i Ty przeniesiesz się w czasy swojego dzieciństwa!

shutterstock 321961805

Zróbcie coś z niczego!

Czy w Twoim domu zbierają się niepotrzebne butelki, tektura, papiery, gazety? Wystarczy dobrać do tego sznurek, klej, tkaninę oraz kolorowe pisaki, by stworzyć wspaniały statek, lokomotywę, pociąg lub cokolwiek innego, nad czym dziecko będzie mogło pracować nawet kilka dni.

Jest szansa, że przy okazji w Twoim domu, wreszcie znajdziecie sposób by spożytkować często używane materiały codzienne. Masz już pomysł na swojego stworka?

W czasie domowej choroby, pamiętaj także, by dostarczać dziecku systematycznie zdrowe i smaczne przekąski. Duża dawka warzyw, świeże soki to najlepsza bomba witaminowa.

Choroba dziecka to trudny czas dla ciebie i malucha. Spraw mu radość domowymi zabawami oraz pracami plastycznymi, które rozwijają. Im bardziej przyłożysz się do tego, by uprzyjemnić czas malucha, tym szybciej wróci do zdrowia i zapomni o niedogodnościach chorobowych.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa