grupa-dziewczyny-obozuje-w-lesie 1303-9509Większość dzieci swój pierwszy kontakt z językiem angielskim ma już w przedszkolu, następnie szerzej rozwija umiejętności w szkole. Ciekawą formą nauki jest obóz językowy, który odbywa się najczęściej w wakacje. W jaki wieku zatem warto, aby dziecko skorzystało z takiego wyjazdu? O wszystkich zaletach i informacjach odnośnie obozów językowych dla dzieci i młodzieży dowiesz się z poniższego artykułu.
 

Zalety obozu językowego

Warto na samym początku wspomnieć o kilku zaletach obozów językowych. Przede wszystkim jest to ciekawa forma nauki połączona najczęściej poprzez zabawę i ćwiczenie angielskiego w różnych zakresach. Całodniowe zajęcia pozwalają oswoić się z językiem, a także rozwijać dotychczasowe umiejętności sportowe, kulinarne, naukowe, kulturowe, podróżnicze czy taneczne. Wszystko to oparte o konkretny plan dnia, bez którego nie mogłoby zabraknąć również zajęć z lektorem, który komunikuję się w dużej mierze po angielsku, aby dziecko przyswoiło język od razu. Oferta obozów językowych nieco się jednak różni między szkołami, a także warto zwrócić uwagę na konkretne zajęcia danej grupy wiekowej.

Obóz językowy a wiek

Z pewnością wiele rodziców zastanawia się, kiedy jest najlepszy czas, aby wysłać dziecko na obóz językowy. Przede wszystkim jest to kwestia indywidualna. Zdecydować o tym powinni oczywiście rodzice, biorąc pod uwagę zainteresowania oraz chęć dziecka do uczestnictwa w takim obozie. Jednak w późniejszym czasie taki kurs może zaowocować, a dziecko będzie bardziej oswojone z językiem i chętnie będzie się nim posługiwać. Czy jest zatem jakiś określony wiek, do uczestnictwa w obozie? Wiele szkół oferuje obozy językowe dla dzieci i młodzieży już od 7 roku życia. Oczywiście wszystkie kursy podzielone są nie tylko na turnusy i miejsca, ale także na przedziały wiekowe. Dlatego mamy do czynienia z kilkoma grupami od 7 do nawet 17 lat. Podziały ze względu na wiek pozwalają przede wszystkim zaaklimatyzować się oraz porozumieć ze wszystkimi rówieśnikami. Możemy zatem zapisać nasze dziecko na obóz językowy, gdy ma ono 7, 9, czy nawet 16 lat. Wystarczy wybrać jedynie odpowiednią szkołę, która oferuje szerokie kursy pod względem wiekowym, tematycznym i językowym.

źródło zdjęcia: freepik.com

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa