targowekDzielnica Targówek to część Warszawy położona około 8 km od centrum. Bezpośrednio sąsiaduje z Białołęką, Pragą-Północ i Rembertowem. Dzielnicę umownie dzieli się na część mieszkaniową, gdzie co roku powstają nowe budynki i przemysłową, gdzie znajduje się dużo dawnych fabryk i zniszczonych obiektów.
 

Mieszkania na Targówku cieszą się popularnością zwłaszcza ze względu na niskie ceny oraz łatwy dostęp do usług i rekreacji. Zaletą tej części miasta są również rozległe tereny zielone. Co jeszcze sprawia, że dzielnica Targówek bezustannie przyciąga nowych mieszkańców?

Dzielnica Targówek - coś dla miłośników kultury i rozrywki

Chociaż dzielnica Targówek zajmuje tylko 5% Warszawy, na jej terenie znajduje się jeden z najszybciej rozwijających się teatrów miejskich – Teatr Rampa. W jego repertuarze znaleźć można widowiska muzyczne oraz ciekawe musicale. Z myślą o rodzinach mających mieszkania na Targówku, teatr wzbogacił swoją ofertę o spektakle edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Dla tych, którzy wolą rozrywkę na świeżym powietrzu idealnym miejscem jest Park Bródnowski. Na jego obszarze znajduje się kilka boisk do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. W parku można pograć także w ping-ponga oraz w szachy. Oczywiście nie brakuje tam także placów zabaw dla najmłodszych i pięknej zieleni.

Mieszkania na Targówku cieszą się dużym zainteresowaniem głównie ze względu na dobrą komunikację z centrum miasta oraz wysoki poziom edukacji w szkołach. Trzeba jednak wspomnieć, że sporo mieszkańców Warszawy ceni tę okolicę za wyjątkowe miejsca. Na terenie prawobrzeżnej dzielnicy stolicy, czyli tam gdzie leży dzielnica Targówek, mieści się sporo terenów zielonych, ale także dzieł architektonicznych i zabytków.

Mieszkania na sprzedaż na Targówku – jak kształtują się ich ceny?

Mieszkania na Targówku w pobliżu zabytkowych obiektów

Dlaczego warto zdecydować się na zakup mieszkania na Targówku? Niektórzy uważają, że dzielnica Targówek mieści najpiękniejsze świątynie Warszawy. Jedną z nich jest Kościół Zmartwychwstania Pańskiego, który został wzniesiony w okresie międzywojennym. Najpiękniejszą dekorację świątyni stanowią trzy drewniane ołtarze.

Wartym zobaczenia jest również Kościół świętego Wincentego à Paulo, który został wybudowany w latach 1887–1888. Świątynia w stylu neogotyckim to niewątpliwie jedno z tych miejsc, z których słynie dzielnica Targówek. W jego wnętrzu można obejrzeć wyjątkowe obrazy patrona Wincentego à Paulo, które znajdują się w ołtarzach bocznych.

Miejscem wartym zwiedzenia dla tych, którzy posiadają mieszkania na Targówku jest także Cmentarz żydowski na Bródnie, który dokładniej znajduje się u zbiegu ulic św. Wincentego i Odrowąża. Pochowano tam m.in. słynnego wynalazcę Abrahama Sterna. Cmentarz został założony w roku 1780. Niestety, w czasie II wojny światowej uległ znacznemu zniszczeniu.

Na Targówku kiedyś położony był także Cmentarz epidemiczny z XVIII w, inaczej nazywany cmentarzem zadżumionych. Dziś w jego miejscu stoi tylko jeden nagrobek Michała Walembergera, który co ciekawe jest najstarszym zachowanym pomnikiem nagrobnym w całej Warszawie.

Materiał przygotowany we współpracy z portalem GetHome.pl.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa