baby-933097 1920Uporczywy świąd, często powodujący rozdrażnienie dziecka, nad wyraz sucha skóra, wrażliwa i skłonna do podrażnień to charakterystyczne objawy atopowego zapalenia skóry. Jest to schorzenie stosunkowo częste, może dotykać nawet 25% mieszkańców Europy. Rozpoznanie jest stawiane najczęściej we wczesnym dzieciństwie, a u ponad połowy chorujących pierwsze objawy pojawiają się w pierwszym roku życia, dlatego należy bacznie obserwować swoje pociechy i w razie wystąpienia niepokojących symptomów nie zwlekać z wizytą u lekarza. Nieleczone atopowe zapalenie skóry u dzieci może prowadzić do nadżerek, a nawet nadkażeń bakteryjnych.
monitoring 136818732W trosce o bezpieczeństwo nie tylko swoich najbliższych, ale również ich mienia, coraz więcej osób decyduje się na montaż monitoringu na terenie posesji, którą zamieszkują. Ludzie chcą chronić się przed przejawami wandalizmu, kradzieżą i niepożądanymi zachowaniami osób trzecich. Czasami jednak bez wsparcia kamer nie da się ustalić, kto i kiedy wyrządził szkodę oraz czy opieka nad dzieckiem lub osobą starszą jest sprawowana w odpowiedni sposób.
fotolia 139099683 sNauka języka angielskiego jest podstawowym przedmiotem w każdej publicznej i prywatnej placówce. Tygodniowo nasze pociechy według programu mają zapewnione kilka godzin lektoratu.
mathriders-teacher-trainersNauka matematyki najczęściej kojarzy się dzieciom z zapamiętaniem całej tabliczki mnożenia oraz mnóstwa regułek i ciągłego ich powtarzania. Już po kilku typowych szkolnych lekcjach wiele dzieci zupełnie zniechęca się do matematyki na całe życie, a błędy popełnione przez nauczycieli na wczesnych etapach edukacji matematycznej (najczęściej polegają one na poddawaniu w wątpliwość zdolności dzieci oraz na wprowadzaniu stresowej atmosfery) są dość trudne do naprawienia w późniejszym czasie.