tablice-magnetyczneNiezależnie od wieku dzieci, każda klasa lekcyjna musi być wyposażona zgodnie z potrzebami konkretnej grupy uczniów. To na dyrektorze placówki spoczywa obowiązek zapewnienia uczniom optymalnych i komfortowych warunków do nauki, dzięki którym każde dziecko będzie w stanie rozwijać swoje indywidualne zdolności.
 

Wedle MEN inaczej powinny być wyposażone klasy dla uczniów dopiero rozpoczynających naukę w szkole, a inaczej dla starszych roczników. Zamieszanie związane z koniecznością ponownego dopasowania klas lekcyjnych do potrzeb roczników dotychczas mających uczyć się w gimnazjum spowodowały, że wiele placówek oświatowych musi zmienić wystrój klas w niemal ekspresowym tempie.

Wyposażenia sali lekcyjnych klas I-III

Edukacja wczesnoszkolna wymaga dopasowania klasy do szczególnych potrzeb najmłodszych dzieci. Wiąże się to z koniecznością wydzielenia części edukacyjnej, gdzie znajdzie się między innymi tablica, ławki i krzesełka oraz niezbędne pomoce dydaktyczne, jak i części typowo przeznaczonej do zabawy, gdzie dzieci będą relaksowały się po trudach nauki. Klasa szkolna to również pomieszczenie służące do prezentacji osiągnięć uczniów i ich prac plastycznych, dlatego w każdej klasie powinien znaleźć się kącik informacyjny przeznaczony na prezentację gazetki klasowej, grafiku dyżurów w klasie czy umożliwiający zrobienie prezentacji dotyczących ważnych wydarzeń z życia szkoły, lokalnej społeczności oraz wydarzeń historycznych. Ze względu na dość ograniczony metraż klas lekcyjnych, na gazetki klasowe warto zagospodarować powierzchnię ścian, wieszając na nich tablice magnetyczne, korkowe czy mniejsze tablice kredowe.

Wyposażenie klas przeznaczonych dla uczniów IV-VIII

W przypadku klas lekcyjnych zapewniających przestrzeń edukacyjną dla starszych roczników zrezygnować należy z części rekreacyjnej, którą zastępują często wydzielone kąciki tematyczne. Każda z klas lekcyjnych musi być wyposażona w tablice szkolne czarne, ławki i krzesła zapewniające uczniom komfort podczas nauki oraz niezbędne przybory dydaktyczne np. rzutnik, tablice suchościeralne, oraz plansze dydaktyczne właściwe dla profilu konkretnej sali lekcyjnej.

Zapewnianie uczniom i nauczycielom odpowiedniej przestrzeni do nauki i pracy to nadal poważny problem dyrektorów szkół. Jak podołać wyzwaniu szybkiego dopasowania klas lekcyjnych do potrzeb uczniów? Przede wszystkim stawiając na trwałe i bezpieczne dla dzieci produkty, jak tablice szkolne czarne, które oferuje sklep tablice-magnetyczne.com. Dzięki różnorodnej ofercie tablic kredowych w rozmiarach dopasowanych do wielkości każdej klasy szkolnej oraz bogatemu asortymentowi tablic ceramicznych, magnetycznych czy korkowych możliwe będzie kompleksowe wyposażenie szkoły, oraz maksymalne zagospodarowanie powierzchni ścian nie tylko w klasach, ale również na korytarzach, w świetlicy szkolnej czy na stołówce. Sklep oferuje nie tylko bardzo różnorodny asortyment, ale także wyjątkowo atrakcyjne ceny, które nie nadszarpną zanadto budżetu placówek oświatowych i pozwolą zapewnić pełen komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczniów!

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa