adobestock 135385915Wielu rodziców chcących posłać swoje pociechy na pierwszą lekcję tańca, zastanawia się, czy nie jest, aby za wcześnie.
 

Z kolei, kiedy dzieci już nie podrosną, zastanawiają się oni czy nie jest przypadkiem już za późno na wysłanie pociech do szkoły tańca. Tak naprawdę nie ma idealnego wieku, w jakim należy podjąć naukę tańca. Oczywiście im wcześniej, tym lepiej, jednak ciężko znaleźć złoty środek, który określi sztywną granicę wieku. Każde dziecko jest inne, dlatego też każda decyzja powinna być podejmowana indywidualnie.

Jaki wiek będzie najlepszy

W momencie, kiedy nasze dziecko opanowało już sztukę poruszania się na własnych nogach, bez konieczności asekuracji, właściwe już wtedy można wysłać dziecko na pierwsze lekcje tańca. Zwłaszcza jeśli zauważymy, że maluch radośnie podryguje w rytm muzyki. Prawda jest taka, że im młodsze dziecko, tym łatwiej przychodzi mu nauka tańca, wszystko za sprawą tego, że łatwiej mu opanować własne ciało i odruchy w trakcie poruszania się, które nie zostały jeszcze wyrobione, jak w przypadku starszych dzieci. Dobrym wiekiem na pierwszą lekcję tańca jest okres około 3 i 4 roku życia dziecka. https://szkola-tanca.waw.pl/ prowadzi od października właśnie zajęcia dedykowane dla najmłodszych miłośników poruszania się w rytmie muzyki w tym wieku. Taka forma zajęć dodatkowych  to doskonała zabawa dla malucha.

Jakie zalety ma nauka tańca

Nauka tańca od najmłodszych lat posiada szereg zalet. Przede wszystkim oprócz tego, że dziecko zyskuje pasje, taniec pomaga wyrażać emocje, a także własne ja, kształtuje charakter od najmłodszych lat i pokazuje, że ciężka praca przynosi wymierne efekty. Poza tym dzieci uczęszczające do szkoły tańca posiadają o wiele lepsza koordynację ruchową od swoich rówieśników, a także szybciej się rozwijają. Co przekłada się nie tylko na kroki w tańcu, ale także późniejsze funkcjonowanie w szkole, a nawet radzenie sobie z nauką. Zajęcia taneczne to też idealna okazja do debiutu na scenie, dzięki czemu występy publiczne staną się dla nich mniej stresujące w przyszłości. 

Czy szkoły tańca przygotowane są do nauki najmłodszych

Szkoły tańca dla najmłodszych, w swojej kadrze posiadają doświadczonych pedagogów, którzy doskonale radzą sobie w pracy z dziećmi. W trakcie swoich zajęć łączą oni jednocześnie zabawę, z nauką. Dzięki czemu rodzice nie muszą się obawiać o opiekę nad swoimi pociechami. Indywidualne podejście do każdego z uczestników kursu, pozwala natomiast o wiele szybciej korygować błędy, które mają wpływ na postępy w nauce tańca. 

Zapisanie dziecka do szkoły nauki tańca od najmłodszych lat przynosi wiele korzyści. Dlatego też przygodę z tańcem warto rozpocząć jak najwcześniej, dzięki czemu maluch nie tylko nauczy się poruszać w rytm muzyki, ale także nabierze odpowiednich nawyków. Tego typu miejsca to także idealne pole do zawierania przyjaźni i nauki budowania relacji z rówieśnikami. Często znajomości zawarte przy stawianiu pierwszych kroków tanecznych trwają przez całe życie.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa