dzieciDzień, w którym dziecko po raz pierwszy idzie do przedszkola bez wątpienia jest czymś ważnym, i należy zastanowić się jak my jako rodzice powinniśmy się przygotować i na jakie zakupy wybrać. Oczywiście do przedszkola nasz maluch będzie potrzebował wszelkich akcesoriów plastycznych, takich jak kredki, flamastry, kartki, farby, i wiele innych. Warto wybrać się na takie zakupy nawet miesiąc przez rozpoczęciem przedszkola, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i upewnić się, że mamy wszystko czego nasze dziecko będzie potrzebowało. Oprócz zakupu tych wszystkich akcesoriów będą nas również czekały zakupy odzieżowe, które możemy zrobić przez internet, co pozwala nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Co zatem powinniśmy zakupić, by nasze dziecko czuło się komfortowo i dobrze w przedszkolu?
 

W przedszkolu nasze dziecko będzie spędzać połowę dnia lub nawet większą jego część, dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich ubrań. Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukiwanie sklepu internetowego wspólnie z maluszkiem, wtedy on sam zdecyduje o wyborze ubrań i chętniej będzie w nich chodził. Nie pozwólmy mu natomiast samodzielnie wybrać ubrań, jedynie dać mu wybór. My jako rodzice powinniśmy wybrać takie ubrania, które będą najodpowiedniejsze a maluszek nie do końca będzie brał wszystkie kwestie pod uwagę.


Wygoda na pierwszym miejscu. Powinniśmy unikać ubrań z dużą ilością guziczków, zamków i rozporków. Najwygodniejsze dla naszego malucha będą spodenki lub spódniczki w gumkę, i bluzeczki lub tuniczki z szerszym dekoltem. Jeśli ubieramy dziewczynkę w sukieneczkę lub tuniczkę, warto wybrać leginsy lub rajstopki bez stóp, co znacznie ułatwi zakładanie i zdejmowanie. Jeśli zakupimy nowy ciuszek dla maluszka to obetnijmy od razu metki. Sztywne i drapiące metki w bluzeczce lub w spodenkach mogą być naprawdę niewygodne. Warto przy zakupach poprzez internet kierować się opiniami osób, które robiły zakupy w danym sklepie – Dzięki temu wiemy czy sklep jest rzetelny, a jakość ubrań dobra.Przy wyborze kapci i bucików również powinniśmy się zastanowić. Kapcie nie powinny być ani za duże, ani za małe. Warto również pamiętać o tym, że nie wystarczy znać numer bucika naszej pociechy, aby przekonać się czy but jest w odpowiednim rozmiarze. Przez internet ciężko oszacować, czy w danych butach dziecko będzie czuło się dobrze, ale w większości przypadków sklepów istnieje możliwość wymiany obuwia na inny numer jeśli obuwie nie zostanie uszkodzone – Wychodzi to i tak taniej niż zakupy standardowymi metodami. Kapcie oczywiście powinny mieć podeszwę antypoślizgową, i być wykonane z naturalnego oddychającego materiału.


Zwracajmy uwagę przede wszystkim na materiał, z jakiego wykonane są ubrania. Najlepiej jeśli będzie to dobrej jakości oddychająca bawełna. Duża część rodziców zdecydowanie woli nasze polskie wyroby, aniżeli ubrania produkowane w zagranicznych szwalniach.


Jeśli chodzi o kolorystykę, wzory i motywy to wybór mamy naprawdę obszerny. Każde dziecko ma swój ulubiony kolor czy deseń, pozwólmy im zatem zadecydować w tej kwestii.


Zanim wybierzemy się na zakupy sporządźmy listę ubrań i akcesoriów, które będą nam na co dzień potrzebne. Zabierzmy na zakupy naszego malucha, a z pewnością nam pomoże w doborze ubrań i chętniej będzie w nich chodził.

 

 

 

 

Artykuł przygotowany przez
sklep internetowy mamabu.pl/ w którym znajdziesz wszystko dla dzieci, niemowląt i przyszłych mam - Wyłącznie z polskich firm.
Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa