Zarówno sukcesy największych mistrzów sportowych jak i pionierów w innych dziedzinach potwierdzają zasadę, że dyscyplinę w której chcemy osiągać dobre rezultaty warto poznawać od najmłodszych lat. Im wcześniej zainicjujemy kontakt naszego dziecka z narciarstwem, tym większa szansa na to, że w przyszłości będzie posiądzie ono duże zamiłowanie do tego sportu oraz osiągnie w nim sukcesy. Wybierając się na narty z maluchami warto wybrać miejsce, w którym cała rodzina będzie się bawić bezpiecznie i ciekawie.
 

Kurort narciarski przystosowany do nauki jazdy na nartach najmłodszych miłośników zabawy na śniegu, powinien być przede wszystkim wyposażony w szkółkę narciarską. Nabywanie nowych umiejętności pod okiem wykwalifikowanego instruktora pozwala na osiągnięcie pierwszych sukcesów. Ponadto zabawa w grupie rówieśników jest nie tylko kształcąca, lecz także bardzo atrakcyjna dla każdego dziecka. Wybierając się z maluchem w góry należy także zwrócić uwagę na rodzaj stoków oraz ich infrastrukturę. Na początek wystarczą oczywiście niezbyt wysokie górki z długim końcowym wypłaszczeniem. Koniecznie powinny posiadać wydzieloną strefę dla najmłodszych narciarzy, choć niezbyt tłumnie zaludniona właściwa część stoku jest równie pożądanym atutem.


Pośród wielu ośrodków narciarskich istniejących w Polsce, godnym polecenia miejscem są Ustrzyki Dolne. Ta zimowa stolica Bieszczad słynie z różnorodności tras, odpowiednich zarówno dla dzieci jak i doświadczonych narciarzy. Stacja Laworta-Gromadzyń, posiadająca wyciąg krzesełkowy i orczykowy, obfituje w doświadczonych instruktorów, chętnie przekazujących wiedzę najmłodszym wielbicielom zjazdów ze stoku.
Kolejnym istotnym punktem na narciarskiej mapie kraju jest Krynica-Zdrój w Beskidzie Sądeckim. Liczne wyciągi i stacje, wypożyczalnie sprzętu oraz szkółki i przedszkola narciarskie, decydują o atrakcyjności tego miejsca. Ponadto na większości stoków można napotkać specjalne strefy dla najmłodszych, które zapewniają im bezpieczeństwo i komfortowe warunki do nauki jazdy.


Szczyrk to także doskonałe miejsce na rodzinny wypad na narty. Kilka tras wiodących ze stoku Skrzyczne posiada zróżnicowany poziom trudności, dzięki czemu zarówno rodzice jak i dzieci odnajdą odcinek odpowiedni dla siebie. Ponadto najmłodsi mogą się świetnie bawić i uczyć jednocześnie, przebywając w Przedszkolu Narciarskim Dimbo, posiadającym swoją filię właśnie w tym kurorcie.
Szukając kolejnych ciekawych tras narciarskich warto wybrać się do nieopodal położonej Wisły. Liczne wyciągi i różnorodne możliwości zjazdów z pewnością przypadną do gustu całej rodzinie. Miejscowość posiada także dobrze wyposażone wypożyczalnie sprzętu, w tym także dla najmłodszych. Tutaj możliwe jest również zapewnienie dziecku nauki w przedszkolu narciarskim Dimbo. Ponadto malowniczo położone miasteczko skrywa wiele więcej atrakcji, z których warto skorzystać po wizycie na stoku.


Równie atrakcyjnym ośrodkiem narciarskim jest Białka Tatrzańska, położona w sąsiedztwie najwyższych szczytów polski. Choć brzmi to nieco groźnie, tu także odnajdziemy stoki odpowiednie dla dzieci rozpoznających naukę jazdy na nartach. Ogródki narciarskie dla najmłodszych, opieka instruktorów oraz wypożyczalnie sprzętu są w Białce powszechnie dostępne, dlatego każdego sezonu odwiedza ją wiele rodzin z małymi miłośnikami nart.

Artykuł przygotowany w ramach współpracy z firmą Dimbo.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa