Jakie sprzęty elektroniczne wybrać dla dziecka pod choinkę1Zbliżający się okres przedświąteczny to istna gorączka zakupowa. Co wybrać dla członków rodziny? Co zadowoli starszych a co młodszych? Jeśli jak co roku męczą Cię te pytania przeczytaj nasz artykuł a dowiesz się jakie ciekawe sprzęty i gadżety elektroniczne można kupić dzieciom pod choinkę.

Wybór prezentów dla dzieci to nie lada wyzwanie. Szczególnie kiedy ma już wiele różnych zabawek. Dodatkowo upominek powinien posiadać walory praktyczne lub edukacyjne, a przede wszystkim sprawić radość samemu obdarowanemu. Jakie prezenty wybrać by spełniały te wszystkie wymagania?

Robot Jimu

To niezwykle kreatywna zabawka, która rozwija w dziecku umiejętności konstrukcyjne oraz programowania. Zestaw zawiera klocki oraz jednostkę główną – minikomputer pozwalający na sterowanie robotem a także silniki, które umożliwiają jego poruszanie się. Dziecko może tworzyć roboty o różnych kształtach, funkcjach i możliwościach ruchy. Dzięki dołączonej specjalnej aplikacji z interaktywną instrukcją 3D można w każdym momencie budowy sprawdzić jego wygląd oraz przypisywać własne zestawy ruchów. Robot Jimu to zabawa dla całej rodziny i doskonały wybór dla każdego miłośnika elektronicznych gadżetów. W ofercie znajdują się mniejsze i większe zestawy, różniące się ilością klocków oraz ceną.

Jakie sprzęty elektroniczne wybrać dla dziecka pod choinkę2

Aparat natychmiastowy

To doskonały prezent dla nieco starszych dzieci, które interesują się fotografią. Aparat natychmiastowy umożliwia cieszenie się efektownymi ujęciami kilka minut po ich zrobieniu. Doskonale się nadają na spotkania z kolegami i koleżankami czy różnego rodzaju wspólne bale i zabawy. Dzięki pełnej automatyce jest niezwykle łatwy w obsłudze a zdjęcia powstają dzięki reakcji chemicznej na światłoczułym papierze. Szeroki wybór tego typu aparatów oferuje firma Fujifilm, szczególnie ciekawe dla najmłodszych mogą być modele Instax Mini 9 w bogatej ofercie kolorystycznej. Ponieważ aparat ma ograniczoną ilość papieru w aparacie dziecko będzie mogło się uczyć przemyślanego robienia zdjęć.

Tablet

Choć często się słyszy, że tablety i laptopy mogą mieć szkodliwy wpływ na dziecko, jednak od elektroniki uciec się nie da. Szczególnie, że oba sprzęty mogą rozwijać i uczyć. Dlatego też urządzenia tego typu są  coraz częściej wybierane na prezenty dla maluchów.

Tablety dzięki dotykowemu ekranowi są niezwykle proste w obsłudze i nie wymagają ani większej wiedzy technicznej ani umiejętności pisania czy czytania by móc się nim posługiwać. Dlatego doskonale się nadają nawet dla najmłodszych. Można na nich zainstalować specjalny „Tryb dziecko”, zainstalować gry i aplikacje jednak mali użytkownicy nie mają możliwości niczego skasować lub niechcący zmienić. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat wyboru takiego sprzętu przeczytaj Jaki tablet dla ucznia i dziecka.

Jakie sprzęty elektroniczne wybrać dla dziecka pod choinkę3

Smartwatch

Zegarki typu Garret Kids to niezwykle wygodne urządzenia, które z jednej strony sprawią dziecku radość, zaś rodzicom ułatwiają dbanie o jego bezpieczeństwo. Wyposażone są w takie funkcje jak:

- lokalizator GPS – dzięki niemu wiemy, gdzie dziecko przebywa,
- przycisk SOS informujący o zagrożeniu,
- Geo Ogrodzenia – które umożliwia ustawienie bezpiecznej dla dziecka strefy,
- odtworzenie pokonanej trasy,
- możliwość dzwonienia, odpieranie i pisania wiadomości.

Dodatkowo posiadają również krokomierz czy też monitor snu. Modele mają różne kształty i kolory, więc z pewnością znajdziesz taki, który spodoba się Twojemu dziecku.

Kalendarze Trójdzielne Warszawa Kalendarze jednodzielne Warszawa